Cesta k vile Prinos (Korfu, Řecko)

Popis příjezdu k Vile Prinos

Nejčastěji se  k vile Prinos přijíždí z přístavu v hlavním městě nebo z letiště.

Vila Prinos leží na západ od hlavního města směrem na Pelekas (možno také sledovat zpočátku tabule  velkého vodního parku AQUALAND).

V případě, že přiletíte letadlem,pojedete od letiště, které se nachází na okraji města, vlevo na hlavní silnici,  po dalších cca 300 m míjíte konec přistávací dráhy vlevo a budete pokračovat až na světelnou křižovatku, kterou přejedete rovně - sledujte směrovky(PELEKAS, AQUALAND). Po cca 500m na křižovatce tvaru T na hlavní silnici točíte vlevo a dále pokračujte shodně s příjezdem z přístavu dle následujícího textu.

Projede se obec ALEPOU, která ale spíše vypadá jako pokračování  Kerkyry. Na kruhovém objezdu  za Alepou asi po 3 km se pokračuje vlevo. Po cca 300 m pokračovat pravou zatáčkou po hlavní  silnici (neodbočovat doleva) a až po dalších cca 400 m se odbočí doleva do kopce směr Pelekas.  

Pokračuje se dál cca 4 km přes  údolí. Ve stoupání k obci Pelekas za čerpací stanicí odbočit na křižovatce ve tvaru kříže po asfaltové silnici doprava (směr ERMONES) a po cca 200 m je vidět vlevo nahoře ve svahu dva téměř shodné nové domy, z nichž levý je Vila Prinos. Odbočíte pod domem vlevo do kopce na betonovou příjezdovou cestu a po 100 m jste na parkovišti před domem. Napravo od silnice je proti odbočce na sloupu směrovka VILA PRINOS

Z parkoviště ke vstupu na terasu Vily Prinos použijte levé schodiště.

Pokud přijedete lodí do přístavu v Kerkyře vyjeďte z přístavního objektu doprava a po cca 0,5 km na světelné křižovatce točte do leva. Budete projíždět rušnou obchodní čtvrtí a držet se stále do prava až narazíte na silnici směr Pelekas, Agualand, Paleokastrica, na které se dáte do prava. Po průjezdu městskou částí Alepou je popis cesty totožný s příjezdem od letiště – viz výše.  

Z jihu ostrova od přístavu v Lefkimmi lze k Vile PRINOS jet po východním pobřeží nebo vnitrozemím několika cestami. 

Vnitrozemím z jihu vede cesta olivovými háji bez většího provozu. Je ale hodně zatáčkovitá a náročná na orientaci. K obci Pelekas lze z jihu dojet několika způsoby, vždy ale přijedete k obci jménem Sinarades. Cca po 4 km poté, co obchvatem  objede Sinarades, přijedete cca 1 km před obcí Pelekas na křižovatku s hlavní silnicí, přes kterou budete pokračovat rovně (vlevo do kopce vede silnice do Pelekas) a po cca 200 m je cíl cesty vlevo v kopci (viz popis poslední části příjezdu od Kerkyry).

Od severozápadu ostrova poté, co se mine obec Liapades, je  nutné  sledovat směr Kerkyra, event. poutače na vodní park AQUALAND a po cca 10 km u benzínové pumpy na kruhovém objezdu  v obci Kokini cca 1 km před Aqualandem odbočit vpravo směr Pelekas a dále po cca 1 km na křižovatce odbočit vlevo směr Pelekas. Minete  po pravé straně hotel JOVANA. Vila se nachází asi po 1 km  napravo ve svahu cca 200m před křižovatkou s hlavní silnicí (Pelekas, Sinarades). Odbočka je proti příjezdové komunikaci označena vlevo na sloupu šipkou VILA PRINOS.