Informace o vile Prinos

Vila Prinos je umístěna v olivovém sadu ve svahu pod obcí PELEKAS ve vzdálenosti 12 km od hlavního města Korfu – Kerkyry poblíž křižovatky silnic na Pelekas/Sinarades/Ermones.

Pro návštěvníky, které omrzí příprava oběda či večeře v dobře vybavené kuchyni domu se cca 200m od domu nachází místní taverna. Je možné si vybrat i z mnoha taveren v cca 800 m vzdáleném Pelekasu, kde jsou i 2 menší obchody se základním výběrem zboží.

Dům je dvoupodlažní, každé podlaží má terasu. Přístup do domu je po levém schodišti z parkoviště. Schodiště vede na otevřenou terasu s bazénem a pergolou s posezením. Odtud je vstup na krytou terasu domu s hlavním vchodem do přízemí domu, kde jsou dvě ložnice, každá s vlastní koupelnou. Z každé ložnice je přímý výstup na terasu. 

V patře je dobře vybavená kuchyně (lednice, sporák se sklokeramickou deskou, pečící i grilovací trouba, mikrovlnka, myčka nádobí, pračka) a jídelna, která sousedí s odděleným odpočinkovým koutem. Ten je vybaven pohovkou, která po rozložení může sloužit jako rezervní dvojlůžko. I v patře je koupelna kombinovaná s WC. 

Pro návštěvníky, které omrzí příprava oběda či večeře v dobře vybavené kuchyni domu se cca 200m od domu nachází místní taverna. Je možné si vybrat i z mnoha taveren v cca 800 m vzdáleném Pelekasu, kde jsou i 2 menší obchody se základním výběrem zboží.

Z jídelny s příjemnou dřevěnou podlahou a dřevem obloženým stropem je výstup na terasu s nádherným dalekým rozhledem přes mořský průliv až na albánské hory.

Dům je umístěn ve svahu nad silnicí. Orientace na severovýchod přináší přirozené zastínění terasy v odpoledních hodinách a umožňuje návštěvníkům příjemné posezení i v horkých slunečných letních dnech. Všechny místnosti domu jsou vybaveny samostatně ovládanou klimatizací.  V patře je satelitní televize, na které jsou dostupné i všechny běžné české televizní stanice, které nabízí UPC. Je zde i vysokorychlostní internetové připojení (kabel i WIFI).

Dům má vlastní parkoviště s vybetonovaným cca 100m dlouhým příjezdem z asfaltové silnice. Na boční terase domu je menší bazén se zastíněnou pergolou a pro večerní posezení je k dispozici elektrický gril.

Provoz domu v době pobytu je zajišťován anglicky mluvícím místním správcem. Povlečení je v případě delšího pobytu měněno po jednom týdnu, ručníky jednou v průběhu týdne.

Úklid domu a vynášení odpadků si v průběhu pobytu zajišťují hosté sami. Kontejnery na odpadky jsou umístěny u silnice v obou směrech.

Majitelé domu se snaží dělat vše pro to, aby se hosté cítili v domě co nejlépe. Tomu slouží i malé překvapení, které hosty čeká po jejich příjezdu do vily!

Mapa Korfu 

1 - Letiště Kerkyra

2 - Přístav Kerkyra

3 - Villa Prinos

4 - Pelekas Beach

5 - Glyfada Beach

6 - Myrtiotissa Beach

7 - Waterland / Aqualand

8 - Achilleion

9 - Taverna Marina

10 - Corfu Golf Club

Vybavení domu

Pro pohodlí a lepší informovanost hostů ještě před příjezdem na Korfu uvádíme detailnější  informace o vybavení domu. Bližší pokyny naleznete po příjezdu v písemném průvodci ve vile.

Dům je vybaven moderní technikou, která slouží k pohodlnému prožití dovolenkového pobytu. 

Níže jsou vyjmenovány elektrické spotřebiče, které jsou hostům k dispozici popř.  uvedeny základní informace k jejich použití. Pro podrobnější seznámení s bezproblémovou obsluhou jsou v domě k dispozici návody.  

 • Chladnička s odděleným mrazicím boxem
 • Varná deska AEG  s dotykovým ovládáním
 • Pečící trouba BOSCH
 • Myčka nádobí BOSCH (Tablety pro použití myčky jsou k dispozici.)
 • Pračka (Prací prostředky si zajišťují hosté sami.)
 • Mikrovlnná trouba s grilem
 • Varná konvice
 • Překapávač na kávu
 • Topinkovač/touster
 • Šlehač / robot
 • Žehlička + žehlící prkno
 • Rozkládací dětská postýlka pro dítě do 18 kg.

Pokud potřebujete žehličku, vyžádejte si ji u správce.  Prkno na žehlení naleznete ve skříni v jedné z ložnic v přízemí.

Přenosný elektrický grill

Grill je možné připojit k zásuvce na terase v patře nebo u bazénu pod pergolou.

Televize LCD, satelitní přijímač UPC Direct

Na televizním přijímači máte možnost poslechu řeckých televizních programů prostřednictvím pokojové antény a českých i zahraničních satelitních programů v rozsahu základní nabídky UPC Direct a dále radio + CD přehrávač.

K dispozici je radio + CD přehrávač.

Internet

Dům je vybaven internetovým spojením s WIFI. Můžete si zvolit i spojení kabelem. Kabel je k dispozici. Přístupové heslo je uvedeno na spodní straně routeru.

Klimatizace/topení

Použití klimatizace

Každá místnost je vybavena samostatnou klimatizační jednotkou

Přijíždíte-li v době, kdy teplota na ostrově je vyšší než 25ºC,  bude v domě klimatizace v provozu.

Použití topení

a)teplá voda

Při Vašem příjezdu je ohřev vody (TUV) v provozu. Pokud  by se z nějakého důvodu tak nestalo nebo během pobytu by došlo k vypnutí ohřevu, požádejte správce o nápravu. 

b)vytápění

Pokud by se Vám během pobytu stalo, že budete potřebovat zatopit (v okrajových termínech rekreace),  požádejte správce o spuštění topení. 

S ovládáním topení a ohřevu vody sami nemanipulujte! Děkujeme!