Cesta na Korfu

Letadlo

K leteckému spojení v hlavní sezóně, která trvá cca od počátku června do konce září, lze využít charterové lety. TEON TRAVEL má možnost zajistit v předem dohodnutých případech letenky. 

Kromě toho lze využít pravidelné letecké spojení s přestupem v Athénách. 

V případě cesty letadlem nabízí TEON TRAVEL na Korfu zprostředkování výpůjčky automobilu nebo motorky. 

Automobil

Dvoudenní cesta automobilem je možná dvojím způsobem – buď pohodlnější ale dražší cesta  přes Itálii a trajektem do Řecka, nebo delší ale podstatně levnější cestou přes Maďarsko, Srbsko a Makedonii.

Z Itálie lze využít k plavbě trajektem do Řecka  čtyři přístavy na východním pobřeží Itálie (v závorce uvedena přibližná vzdálenost z Prahy):

Benátky (930 km)

– cesta trvá cca 26 hod a lze se plavit přímo na Korfu - za zmínku stojí nezapomenutelné zážitky z paluby  trajektu při plavbě mezi ostrovy Benátek!

Ancona (1.150 km)

– cesta trvá cca 16 hod

Bari (1.480 km)

– cesta lodí trvá 9½ hod; spojení každý den přes Igoumenitsu (v hlavní sezóně některé spoje staví na Korfu)

Brindisi (1.600 km)

– cesta trvá 7 hod, spojení  za stejných podmínek jako z Bari

Lodě z Benátek a Ancony odjíždí odpoledne a plují přes noc. Na lodi si je možné objednat kajuty – cena závisí na typu kajuty (vnější nebo vnitřní bez oken), nebo objednat pohodlná „air sedadla“ či koupit pouze palubní lístek a noc přečkat někde „ve spacáku“. Přepravu zajišťuje několik společností, ceny jsou společností obdobné. Ceny zpátečních jízdenek se pro čtyřčlennou rodinu s osobním automobilem  v závislosti na sezónnosti a zvoleném způsobu  pobytu na lodi (nocleh na židli nebo v kabině). v Nejdražší lístky jsou z Benátek, nejlevnější z Brindisi. Doporučuje se zajistit si zpáteční jízdenku u téže společnosti (i když třeba do jiného přístavu) – zpáteční jízdenky mají výraznou slevu.

Podrobnější informace na internetové adrese www.ferries.gr 

Praxe ukazuje jako optimální  z hlediska nákladů i času cestovat přes Anconu s odjezdem z Prahy po půlnoci (celá trasa vede po dálnici Praha, Rozvadov, Mnichov, Brener, Verona, Modena – poplatky celkem cca 50 EUR za jednu cestu vč. dálniční nálepky Rakouska) s příjezdem na Korfu kolem 12 hod následujícího dne.

Společnost TEON TRAVEL  nabízí možnost zajistit lodní lístky, rakouskou dálniční známku a pro Itálii elektronickou jednotku, umožňující hladký průjezd  mýtnými branami bez zastavení.


Cesta přes Balkán (z Prahy 1.840 km)

Cesta přes Balkán, která vede celá po dálnici je oproti italské cestě s využitím trajektu podstatně levnější. Cestu doporučujeme rozdělit na dvě části s noclehem v Srbsku. Při cestě do Řecka doporučujeme nocleh až za Bělehradem (z Prahy cca 1 100 km) – velký výběr vynikajících hotelů je v městě JAGODINA, při cestě zpět v opačném směru opět až za Bělehradem ve městě Novi Sad (trajekt + 800 km).

Téměř celá cesta, s výjimkou krátkého úseku, vede po dálnici přes Bratislavu, Maďarsko (obchvatem Budapešti), přes Srbsko  (průjezd po magistrále Bělehradem nebo nedokončeným obchvatem směr Niš) a Makedonií do Řecka. Zde Vás čeká krásná cesta na západ po nově vybudované dálnici přes řecké hory až do přístavu Igoumenitsa. Následně se trajektem po téměř 2 hodinové plavbě konečně dostanete do přístavu hlavního města Korfu Kerkyry. Po vylodění Vás již čeká jen cca 30 min cesta do vily Prinos.

Dálniční poplatky za jednu cestu jsou celkem kolem 55 EUR, ubytování čtyřčlenné rodiny v pohodlném hotelu cca 60 EUR a trajekt  cca  80 EUR (doporučujeme koupit zpáteční lístky - ušetříte cca 30%).

TEON TRAVEL Vám nabízí možnost zajistit  dálniční e-známky pro průjezd Slovenskem a Maďarskem a objednání noclehu v Srbsku. Samozřejmě Vás vybavíme i radami na cestu (způsob úhrady dálničních poplatků v Srbsku a Makedonii, informace k hraničnímu odbavení apod.)

Praha, 1.1.2021